Valymo inventorius

Kiekvienas iš mūsų švarioje patalpoje jaučiasi gerai, ypač jei tai biuras, parduotuvė, kavinė arba viešbučio kambarys. Švarios grindys, baldai, prekybinė įranga ar santechnika ne tik atrodo patraukliau, bet ir tarnauja ilgiau. Ar žinojote, kad grindų valymui tenka 70 proc. sumos, išleidžiamos patalpų valymui? Todėl valymo inventorius turi būti pasirenkamas atsakingai. Pagrindiniai negyvenamųjų patalpų valymo kriterijai – kokybė ir greitis, dėl to tam, kad klientų lūkesčiai būtų patenkinti, inventorius turi būti ergonomiškas, efektyvus ir praktiškas. Tai reiškia, kad kiekviena inventoriaus detalė turi patogiai gulėti rankoje, o atliekami judesiai – nevarginti nugaros, kitaip tariant geri daiktai turi garantuoti aukštą darbo našumą.

Kas svarbu renkantis valymo inventorių?

 

Tam, kad tinkamai pasirinktumėte priemones, reikia nuspręsti, ką tvarkysite, kokiu būdu tai darysite ir kaip dažnai. Patalpų valymą dažniausiai sudaro kelios darbų rūšys: sausas paviršių ir baldų valymas, drėgnas paviršių ir baldų valymas, šiukšlių valymas, kilimų valymas, langų ir veidrodžių valymas, santechnikos valymas ir t. t. Kiekvienam valymo tipui reikalingas skirtingas valymo inventorius ir valymo technika.

Sausam grindų valymui naudojami šepečiai, šluotos, siurbliai. Jie gali būti naudojami ir valant sienas nuo voratinklių bei dulkių. Šiuolaikinės plaušinės šluotos – tai surenkamos konstrukcijos, kurių įvairios dalys gali būti lengvai keičiamos. Trinties metu pašluostės pluoštuose susidaro statinis efektas, dėl to teigiamai įelektrinta pašluostė pritraukia neigiamai įelektrintas dulkių ir smulkių nešvarumų daleles. Šluota greitai pašalins nešvarumus nuo grindų ir sienų, galima lengvai išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas, tačiau išvalyti dideles patalpas naudojant šluotą sunku, tokioje situacijoje pagelbės dulkių siurblys.

Drėgnam patalpų valymui naudojami drėgno valymo siurbliai, grindų valymo įranga, universalios šluotos, valymo vežimėliai. Nedidelės patalpos gali būti lengvai išvalytos, naudojant valymo vežimėlį, jie yra labai patogūs, nes gali vežioti įvairias naudojamas valymo medžiagas, maišą šiukšlėms ir kitus įrankius. Didesnes patalpas daug patogiau valyti naudojant vežimėlius su dviem kibirais. Naudotojų patogumui kibirai gaminami skirtingų spalvų, kad būtų lengviau atskirti, kuriame kibire yra švarus vanduo, o į kurį įdėta valymo priemonė. Tokia sistema padeda valymą atlikti greičiau ir sumažinti valymo priemonių sąnaudas, atitinkamai sumažinant išlaidas.

Drėgno valymo siurblių naudojimas stipriai palengvina personalo darbą. Jie yra nepakeičiami, jei valyti tenka kiliminę dangą. Didelių prekybinių ir biuro patalpų valymas sunkiai įsivaizduojamas be grindų valymo mašinų. Šiuolaikinės valymo mašinos nepriekaištingai išvalo per vieną valandą iki tūkstančio kvadratinių metrų grindų. Jos ne tik pašalina nešvarumus, bet ir skysčius, kai kurie modeliai poliruoja paviršių.

Langų ir veidrodžių valymui taip pat sukurti specialūs valymo aksesuarai, kurie atlieka šią užduotį efektyviausiai. Tam naudojamos kempinėlės, tolygiai paskirstančios valymo priemonę. Kietus nešvarumus nuo stiklo gali pašalinti kempinėlės su abrazyviniu paviršiumi, kurio smulkūs kabliukai užkabina nešvarumus, nepalikdami įbrėžimų paviršiuje. Vanduo ir putos surenkamos profesionaliu valytuvu, pagamintu iš standžios gumos, kuri nesugeria vandens. Langai tampa sausi ir švarūs, nelieka jokių dėmių. Valant langus, labai patogu naudoti teleskopinį kotą, kurio ilgis gali būti labai įvairus – nuo 1 iki 16 metrų.

Kompleksiniam patalpų valymui naudojami universalūs vežimėliai, kurių pagrindinė funkcija – sutalpinti visus valymo metu naudojamus įrankius ir priemones. Tokių vežimėlių naudojimas palengvina ir optimizuoja valymo procesą, nereikia keisti inventoriaus darbo metu, nes viskas visada yra po ranka. Teisingo valymo inventoriaus naudojimas palengvina tvarkymo procesą ir daro jį malonesnį.